Сергій ПАНАЩУК

62-річна Ірина та 74-річний Юрій, сидять на лавці біля будинку, який нещодавно був їхнім домом.

Волонтери зносять їхні речі з їхньої квартири на дев'ятому поверсі. Кілька поверхів будівлі зруйновані, і вона може завалитися будь-якої миті.

Після вибуху ми кашляли кров'ю

Ірина та Юрій ось-ось розплачуться, розповідаючи свою історію.

«Ми були у квартирі, коли почули кілька вибухів неподалік. Хотіли негайно вибігти на вулицю, але наш кіт сховався під диван, та ми намагалися його витягти. Це нас і врятувало, бо коли ми вже були на вулиці, ракета влучила в третій чи четвертий поверх будинку. Якби ми втекли одразу, то були б у тому місці, куди потрапила ракета, та не сиділи б тут. Ми бачили, як вилітали двері та шибки. Вибуховою хвилею нас поклало на асфальт», каже Ірина.

Після вибуху ми кашляли кров'ю

Вони дивляться на купу поліетиленових пакетів і горщик з їх рослиною на асфальті. Ось це і є зараз все їхнє майно.

«Уряд нам поки що не повідомляє, що буде з будівлею — чи будуть її відновлювати, чи зносити. Наразі це картковий будиночок. Витягнеш одну карту та він завалиться», розповідає Юрій.

Після вибуху ми кашляли кров'ю

Перебуваючи в шоковому стані, пара не усвідомлювала, що вони напевно отруїлися чадним газом.

«Ми бігли по сходах через чад. Мабуть, ми були там надто довго, оскільки потім відкашлювали червоно-чорною кров'ю».

Медики дали їм ліки і відпустили, як і десяткам інших мешканців будинку, але психічний стан постраждалих може виявитися набагато складнішою проблемою ніж фізичний.

Роман, 24-річний волонтер, приїхав на місце події за кілька хвилин після нападу. Він допоміг рятувальникам стримати натовп людей, які намагалися повернутися до своїх квартир.

"Деякі люди були в піжамах. Деякі в футболках і спідній білизні. Найбільше шокували їхні очі. Спочатку в них був страх, а через пів години там вже було усвідомлення того, що сталосяю. Їх поглинула порожнеча. Ті порожні очі не забути».

Після вибуху ми кашляли кров'ю

Ірина та Юрій збираються жити з дочкою. Інших, хто залишив свої квартири, розмістили або волонтери, або уряд у міських гуртожитках.

За даними місцевої влади, з початку війни 542 багатоповерхівки та 467 приватних будинків було пошкоджено в результаті російських атак. Понад 400 людей залишилися без житла.